Laserowe usuwanie blizn

We wprowadzeniu wskazane jest omówić kompletnie z jakimi typami blizn mamy do czynienia. Ze względu na ich odmianę wyróżniamy trzy rodzaje. Pierwszym z nich są blizny przerostowe, tytuowane w inny sposób hipertroficznymi. Ich powstanie w większości wypadków określone jest wydłużonym rozwojem gojenia to znaczy w wyniku infekcji. Blizny takiego rodzaju są czerwone, pogrubiałe, wystają więcej niż poziom skóry, choć utrzymujące się w obrębie rany. Wraz z mijaniem czasu może dojść do ich sukcesywnego znikania. Drugim rodzajem blizn są keloidy, innymi słowy bliznowce. Są to zmiany przypominające guzy, które wybudowane są z tkanki łącznej włóknistej. W odwrotności do blizn przerostowych, przywołanych powyżej, wychodzą poza obszar rany początkowej. Przed wszystkim zasadniczą właściwością takiego typu blizn jest zjawisko, iż nie ulegają pechowo samoistnej redukcji wraz z uciekającym czasem. Keloidy w większości wypadków posiadają zmianny kształty oraz czerwoną lub fioletową barwę. Ich powstawanie związane jest z osobistymi uwarunkowaniami do zbyt dużego wyrabiania włókien tkanki łącznej. Ostatnim rodzajem blizn są blizny atroficzne, tytuowane zanikowymi. Wymienione blizny wyróżniają się w większości wypadków okrągłym kształtem. Ze względu na fakt, że leżą poniżej poziomu skóry, kształtem przypominają miejscowe zagłębienie. Tworzą się w większości wypadków w wyniku przebiegu trądziku lub odbytej ospy wietrznej. Do kręgu blizn zanikowych wliczane są ponadto rozstępy.

Tworzenie się blizn jest typowym rozwojem gojenia się ciała po różnorodnego typu ranach przerywających ciągłość skóry. Uszkodzona skóra zamieniana jest tkanką łączną, a przedstawione gojenie się urazu przebiega na przestrzeni 4 stopni. Faza 1 jest etapem zapalnym, jaki posiada rozpoczęcie w chwili gojenia. W okresie czasu od 24-48 godzin dochodzi do przekrwienia, a naczynia włosowate stają się bardziej przepuszczalne. Rana zostaje wypełniona skrzepem krwi, który jest odpowiednim opatrunkiem i ochrania ranę przed odwodnieniem i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Rezultatem fazy zapalnej jest ograniczona faza zapalna. W tym etapie rana oczyszcza się. Do rany rozpoczynają docierać naczynia krwionośne, utrzymuje się to z grubsza siedmiu dni. W trzeciej fazie inicjuje się czas gojenia. Wytwarzany kolagen pełni rolę podtrzymywania powstającej blizny. Zachodzi zrównoważona postawa wśród ilością produkowanego kolagenu, a tym, który ulega rozkładowi i usunięciu. Przed wszystkim ważne jest żeby pamiętać o okresowym oczyszczaniu rany i dezynfekcji, gdyż zabiegi te zmniejszają groźbę pozostawania blizn. Ostatnią fazą w gojeniu się blizn jest okres przebudowy. Jest to wydłużony etap, który umie trwać od paru miesięcy, nawet do kilku lat.

Na decydujący wygląd blizny ma wpływ masa składników. Przed wszystkim istotne są rodzaje urazu, to znaczy rozróżnienie czy tworzyły się z przyczyny zranienia, oparzenia, ewentualnie cięcia chirurgicznego. Na ostateczny charakter blizny ma wpływ na dodatek zjawisko w jakim punkcie na ciele się znajduje oraz indywidualne cechy organizmu, do których zaliczamy podatność do bliznowacenia. wszystkie blizny w okresie czasu swojej świeżości wyróżniają się różowym kolorem, tymczasem wraz z mijaniem czasu bieleją i przybierają perłową barwę. nigdy niestety nie powracają do prawdziwego koloru cery. podyktowane jest to nieobecnością pigmentu w tkankach blizny. Ponadto blizny skórne pozbawione są wszelkich przydatków skórnych jakimi są włosy, gruczoły łojowe oraz mieszki włosowe.

Powinniśmy pamiętać o tym, że najważniejszy wygląd zewnętrzny blizny zależy w wielkim stopniu od naszej pieczołowitości w jej pielęgnacji. poza użytkowania kremów i maści niepożądane jest szarpanie strupków, które zbudowane są w czasie trwania gojenia się rany. Strupki w czasie trwania gojenia same odrywają się, a ich szarpanie może sprawić do niechcianej infekcji oraz rozszeżenia się blizny. Po operacjach w otoczeniu brzucha lub cesarskim cięciu wypada dbać o utrzymanie wagi. Zbytni powiększenie tkanki tłuszczowej sprawi rozciągnięcie skóry, a wraz z tym blizny, która będzie większa, jeśli rana jest usytuowana na obszarach zagrożonych zwiększonym tarciem (np. na kolanie, łokciu) wypada sprowadzić zginanie łokcia lub kolana aby nie doprowadzać do uszkodzenia się blizny. Przez przynajmniej rok blizna powinna być osłaniana przed promieniami słonecznymi. niedostatek zabezpieczenia kremami z filtrem lub osłaniania blizny okryciem potrafi wywołać do przerostów, towarzyszyć może mocne swędzenie, ból i pieczenie. Blizna wyjmowana na promieniowanie słoneczne jest w stanie mało tego stać się dużo ciemniejsza co na dodatek ją wyeksponuje.

Blizny jako ważny proces gojenia się ran potrafią wpłynąć się do doświadczania bólu nie tylko fizycznego ale także psychicznego. nieraz oferowane są procedury plastyczne i chirurgiczne w zamiarze usunięcia blizn. Są natomiast bolesne i inwazyjne. Niosą za sobą groźbę powikłań, natomiast nie są koniecznością i ostatecznym środkiem na pozbycie się tych niegustownych zmian.

W Lublinie usuwanie blizn za pomocą lasera Emerge TM proponuje kosmetyczka Laser Look. Laser Emerge TM pochodzi z grupy laserów frakcyjnych. Dedykowany jest do zabiegów redukujących zmarszczki, a także jakichkolwiek zmian skórnych spowodowanych rozwojem starzenia, spowalnia poszerzone ujścia gruczołów łojowych, nierówności tekstury cery, powierzchniowe zmiany pigmentowe, rozstępy oraz przede wszystkim pomaga zmniejszać blizny. Przy użyciu jego możliwe jest wyzbycie się niegustownych blizn bez przymusu odwiedzić u chirurga. Uważa się go więc za fantastyczną alternatywę dla niektórych sposobów przełamywania zmian skórnych. Zaczerwieniona cera i opuchlizna w punkcie zabiegu spowalnia się do zera w ciągu od 24 do 48 godzin. Mimo to nie jest przymusowa rezygnacja z przeciętnych obowiązków i aktywności. Mało tego laser na blizny Emerge TM jest w zupełności bezpieczny dla organizmu pacjenta i nie pokazuje niepożądanych problemów. Wytwarza wiązki laserowe, które nie dotyczą całej powierzchni tkanki poddawanej zabiegowej, a jedynie pewną jej część w wersji punktów. Jego wszechstronność i elastyczność ułatwia ujędrnienie i napięcie skóry, przez wzgląd odbudowę oraz produkcję przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Wskazane jest podkreślić, że laser ten jest projektowany do zabiegów, które nie potrzebują okresu rekonwalescencji, rzeczywisty jej okres jest niezmiernie krótki. Jest to jedno z niezwykle pewnych rozwiązań dzięki czemu możliwa jest walka z bliznami różnego pochodzenia. Ilość zabiegów koniecznych do zlikwidowania niechcianej blizny jest zależna od jej wymiaru. Pierwsze rezultaty można dojrzeć już kolejnego dnia, a pełne efekty dostaje się nawet po 3 miesiącach, po czasie gdy skóra zostanie przebudowana i zagojona.

Laser Look, ul. Głęboka 10/36, 20-612 Lublin, tel. 730-082-090

AdHoc

© 2010 AdHoc, Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon strony: GRX.pl