Laserowe usuwanie tatuaży

Makijaż permanentny dobrze wykonany jest ozdobą kobiety jednak wiele kobiet chce się go pozbyć. Usuwanie makijażu permanentnego jak każdego innego tatuażu można wykonać przy pomocy lasera Q-switched.

Usuwanie makijażu permanentnego laserem

    Makijaż permanentny jest szczególnym rodzaje mikropigemntacji czyli wprowadzania pigmentu do naskórka za pomocą mikronakłuć igłą. Jest on wykonywany dużo płycej niż tatuaż, nie pozostaje na stałe na naszej skórze. Różnica między makijażem permanentnym i tatuażem polega na głębokości wprowadzenia barwinka. Pierwszy umieszczony jest w naskórku, drugi w skórze właściwej. Naskórek się złuszcza, więc po paru latach makijaż permanentny powinien zejść. Niestety, o różnicy decydują dziesiąte części milimetra, więc łatwo popełnić błąd. Jeżeli w czasie robienia makijażu pojawiają się kropelki krwi, to sygnał, że barwnik jest wprowadzany za głęboko.

    Ponieważ makijaż permanentny jest wykonywany z tuszu to jego również można usunąć tą samą techniką co tatuaże. Doskonale nadają się do tego lasery Q-switched Nd:Yag. Różnica polega na ilości niezbędnych zabiegów ponieważ makijaż jest wykonywany płycej to wymaga mniejszej liczby zabiegów do jego trwałego usunięcia. Często wystarczają zaledwie 2-3 zabiegi aby się go pozbyć.

    Podczas usuwania makijażu w kolorze brązowym, rudym czy czerwonym należy zachować szczególną ostrożność. W niektórych przypadkach obserwuje się natychmiastowe ściemnienie barwnika. Zjawisko to może być wynikiem reakcji związków żelaza znajdujących się w tuszu, który pod wpływem światła laserowego zmienia barwę na czarną. Drugi typ ściemnienia można obserwować w barwnikach zawierających związki tytanu. Barwnik ten jest dodawany w celu rozjaśnienia koloru. Pociemniały barwnik podczas kolejnych zabiegów może być trudny do usunięcia. W takich wypadkach zalecana jest metoda wielokrotnych prób na niewielkim obszarze.

Laser Look, ul. Głęboka 10/36, 20-612 Lublin, tel. 730-082-090

AdHoc

© 2010 AdHoc, Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon strony: GRX.pl